JAVA: Eclipse İle Oluşturulmuş Projeyi Başka Bilgisayarda Açma
Tarih: 24 Mart 2014 Yorum: 0

Eclipse ile Java geliştirirken çalıştığınız projeyi sol taraftaki projeler alanından sildiğinizde veya daha önceden çalıştığınız bir projeyi başka bir bilgisayardaki Eclipse üzerinde çalıştırmak istediğinizde proje dosyalarını eclipse çalışma ortamına (workspace) tanıtmanız gerekiyor. Projeyi tanıtmak için aşağıdaki yolu izliyoruz.

1. Öncelikle Eclipse’te sol üstteki File menüsünden Import‘ta tıklıyoruz.

eclipse1

2. Açılan pencerede General tıklayarak açılan seçeneklerden Existing Projects into Workspace seçeneğini seçerek Next diyoruz.

eclipse2

3. Aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi Select root directory kısmındaki Browse butonuna tıklıyoruz.

eclipse3

4. Açılan pencerede proje ana klasörünü seçeceğiz. Eğer projeyi diğer projelerinizin bulunduğu klasöre attıysanız bu klasörü seçmeniz yeterli. Ancak açmak istediğiniz proje başka bir klasörde ise bu projenin ana klasörünü seçmemiz gerekiyor. Benim tüm projelerim EclipseProjects klasörü içinde bulunuyor. Yeni açmak istediğim projeyide bu klasöre kopyaladığım için bu klasörü seçtim. Kendimize göre seçimi yaptıktan sonra OK diyoruz.

eclipse4

5. Yeni açılan pencerede projeler listelenecektir. Burada açmak istediğimiz projeyi seçiyoruz. Benim bilgisayarımda welcome ve welcome1 projeleri tanımlanmamış olduğu için bu iki proje koyu gözüküyor. Diğer projeler eclipsete tanımlı olduğu için soluk görünmektedir. Eklemek istediğimiz projeyi seçerek Finish diyoruz.

eclipse5

6. Aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi eclipsete tanımlı olmayan welcome projesini workspace tanımlamış olduk. Artık projemiz üzerinde çalışabiliriz.

eclipse6

tema yapımcısı wordpress alexa bilgileri Webmaster Creative Commons v3 ile Lisanslanmıştır!


Akif ARSLAN © 2012 - 2019
Sitede bulunan istediğiniz cümleyi veya içeriği, istediğiniz gibi, istediğiniz yerde, istediğiniz zaman ve istediğiniz kişilerle paylaşabilirsiniz.